Home > V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2022
3 R 12 Grand Prix 2019
Liber Cante Grand Prix 2021
Justyna Kmieć Grand Prix 2018

REGULAMIN-IV PFPP -aktualizowany 20.02.2020r.

karta uczestnika 2020 r. IV PFPP

 III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki

     Opole 1 – 6 Lipca 2019

REGULAMIN-III-POLONIJNEGO-FESTIWALU-POLSKIEJ-PIOSENKI-2019r.-1

Karta zgłoszenia uczestnika III PFPP „Opole 2019”

Komunikat festiwalowy nr 1 z dnia 28.03. 2019r.
Szanowni Państwo, nabór uczestników do III PFPP „Opole 2019”trwa do 15 kwietnia br. Informujemy wszystkich kandydatów, iż oficjalny komunikat o zakwalifikowaniu danego wykonawcy lub zespołu do III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki ukaże się 17 kwietnia br. na stronie internetowej Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Ponadto wszyscy zakwalifikowani do festiwalu wykonawcy otrzymają powiadomienie drogą mailową. Wszystkich, którzy już nadesłali zgłoszenie prosimy o cierpliwość.

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki       

          Opole 6 – 11 czerwca 2018r.

Plakat

Koncert w Brzegu na Zamku Piastów Śląskich

Zajawka Dźwiękowa Festiwalu:2018

Polonia zaśpiewa znów w stolicy polskiej piosenki. Trwa nabór wykonawców do udziału w II Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w terminie: 6-11 czerwca br. Festiwal zorganizowany po raz pierwszy w lipcu ubiegłego roku spotkał się z dużym zainteresowaniem artystów polonijnych. Wzięły w nim udział 23 podmioty wykonawcze( soliści i zespoły) z ośmiu krajów europejskich i Kanady. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem festiwalu jest Halina Nabrdalik, dziennikarka Radia Opole, a zarazem prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska. W swojej działalności społecznej na rzecz Polaków mieszkających poza krajem odkryła, że młodzi polonusi nie zawsze znają polskie piosenki, będące prawdziwymi perłami polskiej kultury narodowej. Stąd pomysł festiwalu, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także kreowanie żywych, serdecznych więzi Polonii z Macierzą. Ten festiwal ma być również dla polonijnych wykonawców wspaniałą okazją do bliższego poznania się, wymiany kontaktów, a nawet wspólnego koncertowania w krajach swojego zamieszkania.

Program tegorocznego, II PFPP, rozpisany jest na kilka koncertów, organizowanych na terenie województwa opolskiego: piosenki patriotycznej w Brzegu i Korfantowie, piosenki rozrywkowej w Otmuchowie, piosenki ludowej w Gogolinie. Jego zwieńczeniem będzie koncert laureatów, który odbędzie się w Opolu 11 czerwca br. Dla najlepszych wykonawców organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. Warunkiem uczestnictwa w II PFPP jest nadesłanie zgłoszenia do 15 marca br. na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com zawierającego wypełnioną kartę uczestnika wraz z minimum trzema, różnymi w charakterze, polskimi piosenkami. Komisja Artystyczna, po przesłuchaniu zgłoszonych w formie MP3 nagrań, zdecyduje o zakwalifikowaniu wykonawców do udziału w festiwalowych koncertach, co nastąpi do końca marca br. O decyzji Komisji Artystycznej kandydaci zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną. Szczegółowe informacje na temat II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, także kartę zgłoszenia uczestnika można znaleźć na stronie internetowej www.wspolnotapolska.opole.pl

Sporym atutem tego świeżego, polonijnego przedsięwzięcia jest fakt zaangażowania w jego organizację samorządów opolskich, różnego szczebla, którym zależy na promocji swego niezwykle ciekawego turystycznie, wielokulturowego regionu, utrzymującego bogate kontakty partnerskie zarówno ze Wschodem, Zachodem jak Południem Europy.

Pomysłodawczyni festiwalu polonijnego- Halina Nabrdalik, nie ukrywa, że organizatorom chodzi także o skupienie polonijnych twórców muzycznych wokół Opola, miasta, skąd za sprawą Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej od 54 lat, wyfruwają w świat jak piękne ptaki, polskie przeboje, piosenki drogie i bliskie sercu każdego Polaka. Teraz, te piękne ptaki, pofruną w świat także dzięki artystom polonijnym.  Hana